رتبه بندی طراحان حرفه ای پایپینگ

معرفی طرح رتبه بندی طراحان حرفه ای پایپینگ

اصول و ساختار رتبه بندی :

ارزیابی،تجمیع سازی و استاندارد سازی دوره های آموزشی،دوره های ضمن خدمت،تجربیات کاری،مقالات‌، در راستای اخذ آزمون و تبدیل آن به گواهینامه‌های سطح 1-2-3-4 در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با عنوان طراح حرفه ای پایپینگ

 (Professional Piping Designer Level - PPD)

هدف

هدف از این معیارهای تدوین شده ارزیابی میزان آمادگی و وضعیت مهارت و صلاحیت پایه برای طراحان پایپینگ می باشد. این موضوع سبب بهینه شدن ارزیابی یکنواخت و یکسان طراحان، راهنمای ترقی شغلی و اطمینان بخش از حضور دائمی توانائیهای پایه مطرح شده توسط پرسنل یک پروژه خواهد شد. این سند حداقل نیاز و راهنمای ارزیابی طراحی پایپینگ در زمینه توانائی و صلاحیت پایه را توصیه می نماید.

چرا یکسان سازی !؟

* یکسان سازی سوابق آموزشی و کاری در واقع اثبات کننده این است که افراد توانایی هایی ثبت شده دارند و می توانند آن را یکجا و در قالب یک گواهینامه استاندارد ارائه کنند،این گواهینامه قابل استفاده در برخی ادارات و سازمان ها نسبت به استانداردها است‌.

* یکسان سازی سوابق آموزشی و کاری جلوگیری می کند از اتفاق بی ارزشی به نام مدرک فروشی غیرقانونی و جعلی و رویکرد افراد را به مدارک غیر قانونی و جعلی کم میکند.

* یکسان سازی سوابق آموزشی و کاری طبق ساعت هایی که افراد آموزش دیده اند صادر می شود و این یعنی سازماندهی ساعت های آموزشی در یک چهار چوب.

* یکسان سازی سوابق آموزشی و کاری امکان ترجمه رسمی برای دوستانی که عازم کشورهای اروپایی و … هستند را داراست.

اعتبار گواهینامه ها :

موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان با عنایت به مجوز قطعی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری جهت برگزاری دوره های فنی مهندسی و همچنین تائید صلاحیت آموزش از آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران  و آموزش کارکنان دولت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور،به شرکت کنندگان در انتهای دوره مدرک رسمی با قابلیت ترجمه و تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اعطاء می نمایند. می توان این مدرک را معتبر ترین مدرک کشور در حوزه خود دانست و با اطمینان از آن برای ارتقای شغل، استخدام و یا مهاجرت استفاده نمود.

درباره گواهینامه PPD :

موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان در اجرای اهداف ( ارائه آموزش تخصصی و فرصت های یادگیری و صدور گواهی نامه های معتبر برای ارتقای سطح کاری و حرفه ای افراد ) و اختیارات قانونی خود به منظور افزایش سطح علمی-کاربردی مهندسان فنی ، متخصصين و ارتقای سطح دانش، تسلط و تخصص در زمینه طراحی حرفه ای پایپینگ و تاسیسات صنعتی و همچنین یکسان سازی مدارک وآموزش در این حرفه، اقدام به تهیه و تدوین استانداردها و منابع آموزشی متناسب با وظایف طراحان پایپینگ مرتبط با حوزه های نفت،گاز و پتروشیمی ، نیروگاه و ... از طریق این موسسه نموده است.

این استانداردها و منابع، کلیه فعالیت های طراحی حرفه ای پایپینگ را پوشش داده ، بدین منظور دستورالعمل ها در راستای اخذ آزمون، صدور گواهینامه های مربوطه و اطمینان از کسب دانش و مهارت های مورد نیاز این حرفه مطابق با استانداردهای آموزشی تدوین و تصویب گردیده است.

ارزیابی و سنجش مهارت تئوری و عملی شرکت کنندگان در دوره ها جهت تایید صلاحیت ( رتبه بندی ) آنها و اعطای مدارک معتبر(  مجوز قطعی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت برگزاری دوره های فنی مهندسی و همچنین تائید صلاحیت آموزش از آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران  و آموزش کارکنان دولت از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ) مرتبط با رتبه مشخص شده، از طریق آزمونهای استاندارد  برای هر رتبه، به صورت یک یا چند مورد از انواع آزمونها (تستی، تشریحی و عملی ) انجام می گیرد.

محتوی معیارهای ارزیابی و تمرینات ، توسط کمیته مشورتی اصلی « Professional Piping Designer Advisory Committee » ، ذیل تدوین شده است .

دسترسی به رزومه تعدادی افراد فوق از طریق لینک ذیل :

.

تسهیل در ورود شغل، پایداری شغل، توانایی حرکت میان شغل‌ها، افزایش نرخ موفقیت شروع به کارها، افزایش سطح دستمزد، افزایش میزان رضایت، افزایش اشتغال و کارآفرینی و کاهش رکود اقتصادی را به ارمغان خواهد آورد. بدین سبب کمیته مشورتی تعیین و ارتقاء سطح علوم تخصصی و کاربردی موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان با تدوین و تنظیم استاندارد تخصصی نسبت به تعیین سطح افراد متخصص و ماهر در سطوح ذیل به شرح ذیل اقدام و گواهینامه تخصصی و مهارتی را صادر می‌نماید.

Level I – Basic PPD (Basic Professional Piping Designer)

Level II – Advanced  PPD (Advanced Professional Piping Designer)

Level  III – Senior PPD (Senior Professional Piping Designer)

Level  IV – Lead PPD (Lead Professional Piping Designer)

 

Professional Piping Designer ( PPD)   شرایط و مراحل صدور گواهینامه 

در این نوع ارزیابی یا آموزش فرد متقاضی پس از انتخاب سطح دوره ( دوره مورد نظر با توجه به شرایط وی ) و ثبت نام و ایجاد اکانت تخصصی از طرف موسسه آموزش عالي آزاد نوين پارسيان در سامانه رتبه بندی، در دوره مذکور شرکت کرده و پس از پایان ارزیابی و امتحان موفق به اخذ مدرک می شود . قابل ذکر میباشد امتحان بصورت آنلاین در سامانه، تحت نظر کمیته مشورتی موسسه آموزش عالي آزاد نوين پارسيان میباشد و شرط قبولی نمره حداقل 70 از 100 میباشد .

.

  هدیه کمک آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد نوین پارسیان به ثبت نام کنندگان 50 گیگابایت فیلم کمک آموزشی فارسی مرتبط با دوره ها میباشد .

تبصره 1:

دانش پذیرانی که فاقد گواهینامه و تجربه کاری مرتبط با این دوره میباشند، باید در دوره های ذیل ثبت نام و نسبت به گذراندن و اخذ گواهی نامه مربوطه اقدام نمایند 

الف ) طراحی تخصصی Piping ( انتخاب جنس مواد ، طراحي Piping و Support )

ب ) طراحي و مدلسازي با یک نرم افزار ( CAD - PDMS ) 

پ ) کد طراحی ASME B31.3

ت ) تحليل تنش با Caesar II ( اختیاری )

تبصره2 :

دانشپذیران ( مهندسان ، متخصصان حرفه ای طراحی پایپینگ ) که دارای سوابق کاری و گواهی نامه های مرتبط ( طراحی پایپینگ ، طراحي و مدلسازي با یک نرم افزار ( CAD - PDMS ) ، کد طراحی ASME B31.3 ، تحليل تنش با Caesar II (اختیاری) و .... ) میباشند از طریق تکمیل فرم ارزیابی و فرم ثبت نام اقدام به ثبت نام نمایند .

تبصره3 :

دانشپذیران ( مهندسان ، متخصصان حرفه ای طراحی پایپینگ ) که فاقد گواهی نامه های مرتبط ( طراحی پایپینگ ، طراحي و مدلسازي با یک نرم افزار ( CAD - PDMS ) ، کد طراحی ASME B31.3 ، تحليل تنش با Caesar II (اختیاری) و .... ) میباشند، ولی دارای تسلط و تجربه کاری و حرفه ای در این زمینه را دارند از طریق تکمیل کردن فرم ارزیابی و فرم ثبت نام اقدام به ثبت نام نمایند .

.

.

اطلاعات بيشتر و تماس :

   تلفن :  021 - 88822225   داخلي 122

  تلگرام :  PPD_NovinParsian@

  ايميل :  LMS@NovinParsian.ir

  دانلود اپليكيشن رتبه بندي طراحان PIPING